Witam. Dziś przeprowadziłam wywiad z -Wiktorem Okrojem. Autorem wierszy, tekstów piosenek i muzyki

1  Co skłoniło Pana do pisania wierszy? Jaki był początek Pana twórczości?

Patrzę na siebie jako autora tekstów piosenek. Bo jak piszę to myślę jednak frazą muzyczną ilość sylab w każdym wersję  rymy. Zaczęło to się kiedy trafiłem na środowisko Polskiego country. Zakochałem się w idei tej muzyki  czyli opowieść o  człowieku. Mam świadomość że dla 95% osób ten gatunek muzyki  kojarzy w naszym kraju z wsią lub z kowbojami z szkolego kinderbalu kapelusz koń ihaha!   


2  Skąd Pan bierze inspiracje do swojej twórczości?

Z mojego  życia Każdy mój tekst jest jest zapisem moich przeżyć.
Czasem mam okazję napisać dla kogoś tekst lub całą piosenkę to myśle pod daną osobę staram się napisać pod nią historię. Ale gównie to  jest forma spisywania mojego życia.
Nie chcę powiedzieć że to jest dla mnie forma terapii z punktu psychologii. Ale to moja jedyna możliwość aby móc się wyrazić.
 
3.Czy interesuje się Pan twórczością innych poetów? Jaki jest Pana ulubiony poeta?

Jeżeli mamy na myśli poetów piosenki. To np Andrzej Sikorowski wychowałem się na jego piosenkach jako twórca . Lub  Jaromir Nohavica , robert kasprzycki po prostu faceci którzy opowiadają o swoim życiu gitarą.    

4. Jak scharakteryzowałaby Pan swoją twórczość?

To jest pytanie do moich obrońców i do znawców tematu. To  po prostu Wiktor Okrój twórca   chodzi o ludzi którzy mnie słuchają   

5.Podobno  na swoim koncie ma pan  3 zbiory poetyckie. Nawet ja tylu nie mam mimo, że też piszę wiersze ( śmiech) ?

Tak nie wiem czy to jest powód aby to świętować. Czy to trzeba przemilczeć.

6. Prezentuje pan również swoją poezję na wieczorach autorskich i wydarzeniach literackich,  jakie ma pan wtedy odczucia?

Mam wielki szacunek dla  ludzi którzy przychodzą już na moje spotkania. CZASEM SIĘ  dziwnie sam w mojej głowie jak występuje na scenie dlaczego ludzi interesuje taka twórczość. Takiego gościa na , wózku   który  opowiada o swoim świecie za pomocą piosenek.   


7.Poza poezją pisze pan teksty piosenek,o czym świadczy tomik JESTEM TAKIM SAMYM CZŁOWIEKIEM i to jest zbiór tekstów piosenek.O czym dokładniej?

Po Prostu jak już pisałem to  jest forma spisywania mojego życia.
 

8.  Pomimo swojej niepełnosprawności pokazuje pan, że nie ma w życiu żadnych ograniczeń,ale jest wiele niepełnosprawnych, którym rodzice bądź opiekunowie nie pozwalają 
spełniać swoich marzeń, co by pan powiedział tym niepełnosprawnym?

Oj to bardzo źle chyba rodzice lub opiekunowie niektórych osób nie myślą co będzie jak mnie lub nas zabraknie i co dalej?  Dlatego trzeba usamodzielniać na ile się da. To jest zalecanie z punktu psychologii to rozwija każdego z nas.      

9.W jednym z wywiadów pisze pan ( i tu cytuję) Siłę dają mi ludzie, którzy mnie otaczają, a szczególnie moi znajomi. Bliskie mi osoby, które kibicują mi każdego dnia. Wiele osób zwłaszcza niepełnosprawnych nie ma tego wsparcia.

Czasem się czuje jak  telefon komórkowy który potrzebuje co  jakiś czas  ładowarki. Tak myślę że  każdy człowiek  potrzebuje takiej ładowarki nie względu czy jest pełnosprawnym  czy niepełnosprawnym  

 Dziękuję za rozmowę.5 komentarzy:

 1. Porównanie do telefonu komórkowego jest całkiem trafne

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy twórca, ze sporym dystansem do siebie i swojej twórczości:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W życiu miałam już kilka takich chwil, które wydawały się odłączeniem od źródła energii, i właśnie obecność bliskich pozwoliła mi się z nimi uporać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę świetny wywiad. Twoje pytania wydają się być bardzo szczere i fajnie to się czyta.

  Jeden post oceniłem Ci źle, ale tutaj ocena 5+. Sam bym chciał komuś jakiś wywiad zrobić...

  Dodaje Cię do mojej listy blogów i zapraszam do mnie, poczytać o mojej Prawdziwe i skomentować.

  pzdr
  137
  KM

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe pytania i interesujący rozmówca.
  PS. Tu powinna być duża litera : robert kasprzycki

  OdpowiedzUsuń